Warszawa – miasto, które dba o seniorów

Warszawa, choć poobijania i naznaczona przeszłością, nigdy się nie poddała. Wiecznie pełna życia stolica swoim urokiem, a także oferowanymi możliwościami, przyciąga wszystkich: turystów, studentów, młode małżeństwa. Swoje miejsce znajdują tu również seniorzy, chociażby w warszawskich domach opieki. By ich nie zawieść, nieprzerwanie rozwija swoją infrastrukturę, dostosowując obiekty do najbardziej wymagających. Zmienia się również bogaty asortyment zajęć aktywizujących dla osób starszych, powszechne i łatwo dostępne stały się między innymi senioralne warsztaty jogi, zgrupowania miłośników teatru czy podróżowania. Miasto, dzięki swojej wielkości, przyjmuje każdego. Jednak mimo szerokich ulic, tysiąca samochodów i biegnących ludzi, czułością otula wszystkich tych, którzy rezygnują z wyścigu ze sygnalizacją świetlną i wybierają zasłużony odpoczynek, np. na łonie natury. Zauważalny jest fakt, że w ostatnich latach opieka nad osobami starszymi w Warszawie weszła na zupełnie inny, wyższy poziom.

https://domyopieki.pl/miasta/Warszawa/

dom opieki warszawa

„Królewska złota jesień życia” – dom starców w Warszawie

Ekskluzywność stanowi cechę charakterystyczną stolicy. Odzwierciedla się to m.in w nowoczesnych hotelach i restauracjach, mających status europejski. W Warszawie od powyższego schematu nie odbiega również opieka nad osobami starszymi. Wysoki standard mieszkalny warszawskich domów spokojnej starości, przywodzi na myśl nowoczesne apartamentowce. Każdy pokój to prywatna strefa odpoczynku, dopasowana do stanu zdrowia mieszkańca, możliwa do personalizacji i zagospodarowania osobistymi rzeczami. Współcześni seniorzy uczą nas nie tylko godnego i pozbawionego bierności życia, na każdym jego etapie, ale i szacunku do siebie, własnych osiągnięć i wykonanej pracy. Po intensywnym biegu po sukces, wychowaniu dzieci i wnucząt, znajdują chwile wytchnienia tylko dla siebie. W przestrzeni, wypełnionej dobrą energią, bliskością życzliwych ludzi, radością i pasjami, zapominają o wieku, a także o związanych z nim niedogodnościach. Świadomi, że nawet jeśli pojawią się problemy, wsparciem posłuży im wykwalifikowany i dostępny całodobowo personel medyczny. Starość nie oznacza opuszczania miejsc, które kochamy, a dostosowanie rzeczywistości do niezbędnych potrzeb, zarówno fizycznych, jaki i psychicznych. Dom opieki to Warszawa pełna inspirujących wydarzeń i spotkań, a jednocześnie ucieczka ze środka jej zbyt ruchliwych i zanieczyszczonych ulic. Stanowi pomost pomiędzy byciem w centrum w świata, a nie na jego zboczu, z jednoczesnym poczuciem bezpieczeństwa oraz wysokiego komfortu.

Warszawscy bohaterowie

Choć często emocjonalnie poobijani, bo nikt z życia nie wychodzi bez szwanku, naznaczeni historią i przez nią trochę zmęczeni, warszawscy seniorzy są jej największymi bohaterami. Nigdy nie pozwolili poddać się stolicy i zniknąć ot tak, więc ona spłaca dług, podaje im rękę i otula ciepłem. Nowoczesna infrastruktura i wydarzenia kulturalne, spersonalizowane dla osób starszych, nie są wystarczającą zapłatą za włożony przez nie wcześniej trud. Choć współczesne domy spokojnej starości w Warszawie, przestały przypominać szpitale, jeszcze wiele musimy się nauczyć, by zasłużyć na tak wysoki standard emeryckiego życia, jaki powinni posiadać współcześni seniorzy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *